W niedzielę 17 maja odbyło się Walne Zebranie, na którym poza formalnościami, podjęliśmy ważne uchwały w następujących sprawach:
- Ogrodzenie
- W tym roku planujemy dokończyć wymianę ogrodzenia.
- Pozostały do wymiany odcinek będzie sfinansowany w części z opłaty działkowej za 2026 oraz z dofinansowania z programu „Mazowsze dla Działkowców 2026” (złożyliśmy wniosek o dofinansowanie 40 000 zł – czekamy na decyzję).
- Zebranie Walne podjęło uchwałę, że w przypadku nieotrzymania dofinansowania ogrodzenie dokończymy ze środków finansowych wypracowanych w latach 2021-2025.
- Działki
- Nowi spadkobiercy (właściciele) działki ewidencyjnej nr 162 na której leży część naszego ogrodu zapowiedzieli, że rozważają jej sprzedaż w związku z tym:
- Prezeska Zarządu poinformowała (telefonicznie) wszystkich działkowców, których działki znajdują się na tym terenie o zaistniałej sytuacji.
- Zarząd tymczasowo wstrzymuje się przekazywaniem odebranych działek nowym działkowcom (żeby w razie konieczności była możliwość przesiedlenia).
- Walne podjęło uchwałę upoważniającą Zarząd do podjęcia działań zmierzających do nabycia działki od nowych właścicieli na rzecz Stowarzyszenia.
- Walne podtrzymało decyzję Zarządu o odebraniu kolejnych dwóch porzuconych działek. Nikt nie odwołał się od decyzji.
- Nowi spadkobiercy (właściciele) działki ewidencyjnej nr 162 na której leży część naszego ogrodu zapowiedzieli, że rozważają jej sprzedaż w związku z tym:
- Opłaty
- W związku z rosnącymi kosztami utrzymania ogrodu Walne podjęło uchwałę ustalającą stawkę bazową opłaty rocznej od roku 2027 w wysokości 500 zł rocznie za działkę.
- Skład Zarządu
- Ponieważ dotychczasowa Prezeska – Agnieszka Ewa Tama zrezygnowała z pełnienia swojej funkcji – odbyły się wybory uzupełniające do Zarządu.
- Swoją kandydaturę zgłosiła pani Klaudia Wardecka, która w głosowaniu otrzymała poparcie Walnego i weszła w skład Zarządu.
- Po naradzie Zarząd postanowił rozdzielić funkcje w następujący sposób:
- Grzegorz Czerniak (dotychczasowy wiceprezes) będzie pełnił funkcję Prezesa.
- Klaudia Wardecka będzie pełnić funkcję Wiceprezeski.
- Borys Lewandowski nadal będzie pełnił funkcję Sekretarza.
- Marcin Małecki nadal będzie pełnił funkcję Skarbnika.
- Anna Klewicka nadal będzie pełniła funkcję Członkini Zarządu.
- Skład Komisji Rewizyjnej
- W związku z rezygnacjami w składzie Komisji Rewizyjnej odbyły się wybory uzupełniające.
- Swoje kandydatury zgłosiły panie Monika Szymkowska, Ewa Ciszewska oraz Renata Buganik.
- W głosowaniu Walnego największą ilość głosów otrzymały panie Monika Szymkowska i Ewa Ciszewska, które dołączyły do składu Komisji.
- Pani Renata Buganik trafiła na listę rezerwową do Komisji.
- Aktualny skład Komisji Rewizyjnej:
- Małgorzata Kulesza – Przewodnicząca Komisji
- Monika Szymkowska
- Ewa Ciszewska
- Uchwała Walnego w sprawie ustalenia zasad udzielania ulg:
- Nowe zasady będą dotyczyły ulg od opłat w roku 2027 (na kolejnym Walnym Zebraniu ocenimy działanie tego rozwiązania i zadecydujemy co dalej).
- Na ulgi zostanie przeznaczone 1% wpłat z opłaty rocznej.
- Zarząd rozpatrując wnioski weźmie pod uwagę:
- kryterium dochodowe – 50% minimalnego wynagrodzenia za pracę netto miesięcznie na członka gospodarstwa domowego
- sytuację wnioskującej/wnioskującego
- Terminy:
- składanie wniosków – do końca roku 2026.
- informacja o konieczności uzupełnienia dokumentów – początek 2027.
- decyzja o przyznaniu ulgi i jej wysokości – przed 15 lutego 2027