Zebranie Walne 2026 – sprawozdanie

W niedzielę 17 maja odbyło się Walne Zebranie, na którym poza formalnościami, podjęliśmy ważne uchwały w następujących sprawach:

  1. Ogrodzenie
    • W tym roku planujemy dokończyć wymianę ogrodzenia.
    • Pozostały do wymiany odcinek będzie sfinansowany w części z opłaty działkowej za 2026 oraz z dofinansowania z programu „Mazowsze dla Działkowców 2026” (złożyliśmy wniosek o dofinansowanie 40 000 zł – czekamy na decyzję).
    • Zebranie Walne podjęło uchwałę, że w przypadku nieotrzymania dofinansowania ogrodzenie dokończymy ze środków finansowych wypracowanych w latach 2021-2025.
  2. Działki
    • Nowi spadkobiercy (właściciele) działki ewidencyjnej nr 162 na której leży część naszego ogrodu zapowiedzieli, że rozważają jej sprzedaż w związku z tym:
      • Prezeska Zarządu poinformowała (telefonicznie) wszystkich działkowców, których działki znajdują się na tym terenie o zaistniałej sytuacji.
      • Zarząd tymczasowo wstrzymuje się przekazywaniem odebranych działek nowym działkowcom (żeby w razie konieczności była możliwość przesiedlenia).
      • Walne podjęło uchwałę upoważniającą Zarząd do podjęcia działań zmierzających do nabycia działki od nowych właścicieli na rzecz Stowarzyszenia.
    • Walne podtrzymało decyzję Zarządu o odebraniu kolejnych dwóch porzuconych działek. Nikt nie odwołał się od decyzji.
  3. Opłaty
    • W związku z rosnącymi kosztami utrzymania ogrodu Walne podjęło uchwałę ustalającą stawkę bazową opłaty rocznej od roku 2027 w wysokości 500 zł rocznie za działkę.
  4. Skład Zarządu
    • Ponieważ dotychczasowa Prezeska – Agnieszka Ewa Tama zrezygnowała z pełnienia swojej funkcji – odbyły się wybory uzupełniające do Zarządu.
    • Swoją kandydaturę zgłosiła pani Klaudia Wardecka, która w głosowaniu otrzymała poparcie Walnego i weszła w skład Zarządu.
    • Po naradzie Zarząd postanowił rozdzielić funkcje w następujący sposób:
      • Grzegorz Czerniak (dotychczasowy wiceprezes) będzie pełnił funkcję Prezesa.
      • Klaudia Wardecka będzie pełnić funkcję Wiceprezeski.
      • Borys Lewandowski nadal będzie pełnił funkcję Sekretarza.
      • Marcin Małecki nadal będzie pełnił funkcję Skarbnika.
      • Anna Klewicka nadal będzie pełniła funkcję Członkini Zarządu.
  5. Skład Komisji Rewizyjnej
    • W związku z rezygnacjami w składzie Komisji Rewizyjnej odbyły się wybory uzupełniające.
    • Swoje kandydatury zgłosiły panie Monika Szymkowska, Ewa Ciszewska oraz Renata Buganik.
    • W głosowaniu Walnego największą ilość głosów otrzymały panie Monika Szymkowska i Ewa Ciszewska, które dołączyły do składu Komisji.
    • Pani Renata Buganik trafiła na listę rezerwową do Komisji.
    • Aktualny skład Komisji Rewizyjnej:
      • Małgorzata Kulesza – Przewodnicząca Komisji
      • Monika Szymkowska
      • Ewa Ciszewska
  6. Uchwała Walnego w sprawie ustalenia zasad udzielania ulg:
    • Nowe zasady będą dotyczyły ulg od opłat w roku 2027 (na kolejnym Walnym Zebraniu ocenimy działanie tego rozwiązania i zadecydujemy co dalej).
    • Na ulgi zostanie przeznaczone 1% wpłat z opłaty rocznej.
    • Zarząd rozpatrując wnioski weźmie pod uwagę:
      • kryterium dochodowe – 50% minimalnego wynagrodzenia za pracę netto miesięcznie na członka gospodarstwa domowego
      • sytuację wnioskującej/wnioskującego
    • Terminy:
      • składanie wniosków – do końca roku 2026.
      • informacja o konieczności uzupełnienia dokumentów – początek 2027.
      • decyzja o przyznaniu ulgi i jej wysokości – przed 15 lutego 2027

Opublikowano

Tagi: